راه اندازی مدرسه تخصصی سافت بال در اصفهان

شناسه خبر : 969
96/6/6 - 13:36 2017-8-28 15:08:06
سال گذشته همزمان با اجرای طرح برتام، به شکل نسبتا آزمایشی شروع به آموزش رشته ورزشی سافت بال در مدارس این شهر کردیم که خوشبختانه با استقبال خوبی رو به رو شدیم. امسال نیز این طرح با توجه به استقبال روزافزون با جدیت بیشتری در حال اجراست و شاهد راه اندازی مدرسه تخصصی  سافت بال در اصفهان بودیم.
رئیس کمیته سافت بال استان اصفهان با اشاره به دستاورد های طرح ملی(برتام):

راه اندازی مدرسه تخصصی سافت بال در اصفهان

سال گذشته همزمان با اجرای طرح برتام، به شکل نسبتا آزمایشی شروع به آموزش رشته ورزشی سافت بال در مدارس این شهر کردیم که خوشبختانه با استقبال خوبی رو به رو شدیم. امسال نیز این طرح با توجه به استقبال روزافزون با جدیت بیشتری در حال اجراست و شاهد راه اندازی مدرسه تخصصی سافت بال در اصفهان بودیم.

شهر تهران، پانزدهم الی هفدهم  شهریور ماه میزبان برگزاری اولين جشنواره ملی  نوآموزان زير ١٢ سال بيس بال و سافت بال که جزئی از برنامه ملی توسعه و آموزش بیس بال و سافت بال در مدارس کشور(برتام)  است خواهد بود. هدف این جشنواره استعداد یابی نونهالانی است که نزدیک به دو سال پیش با کمک کنفدراسیون جهانی بیس بال به منظور توسعه این رشته ورزشی در مدارس ایران آموزش دیده اند.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی انجمن بیس بال و سافت بال، رویا زنگنه، با اشاره به اینکه برای اولین بار در تاریخ ورزش ایران در رشته بیس بال برنامه ریزی و سرمایه گذاری برای توسعه آن در مدارس  زیر نظر مستقیم کنفدراسیون جهانی این رشته ورزشی در حال انجام است طرح برتام  را نقطه عطفی در تاریخ ورزشی ایران دانست.

مسئول کمیته سافت بال استان اصفهان در این رابطه افزود: سال گذشته همزمان با اجرای طرح برتام، به شکل نسبتا آزمایشی شروع به آموزش رشته ورزشی سافت بال در مدارس این شهر کردیم که خوشبختانه با استقبال خوبی رو به رو شدیم. امسال نیز این طرح با توجه به استقبال روزافزون با جدیت بیشتری در حال اجراست و شاهد راه اندازی مدرسه تخصصی  سافت بال در اصفهان بودیم.

او با اشاره به برگزاری اولین دوره مسابقات دانش آموزی سافت بال در 13 ژوئن روز جهانی این رشته ورزشی گفت: در آن تاریخ شاهد برگزاری اولین دوره مسابقات دانش آموزی، این رشته ورزشی با 57 شرکت کننده بودیم که از آن میان تیم برگزیده در تاریخ 15 الی 17 شهریور ماه برای بازی در مقابل تیم های نونهالان سایر استان ها به تهران اعزام خواهند شد.

زنگنه همچنین طرح برتام را اولین طرح در تاریخ ورزشی ایران دانست که مستقیما زیر نظر فدراسیون جهانی یک رشته ورزشی در ایران در حال پیاده سازی و اجرا است.

او کمبود و نبود تجهزات این رشته ورزشی در ایران را یکی از چالش هایی این ورزش خواند و خاطرنشان کرد: قرار بود مهرماه سال گذشته با آغاز سال تحصیلی مدارس، وسایل این رشته ورزشی از سوی فدارسیون برای ما ارسال شود که متاسفانه در خرداد ماه به دست ما رسید و در طول این مدت با وسایل و تجهیزات اولیه کارمان را پیش بردیم و به دانش آموزان آموزش دادیم.

مسئول کمیته سافت بال  اصفهان ، آشنایی با ورزش های بومی ایران که مشابه سافت بال است را در روند توسعه و برقراری ارتباط دانش آموزان و خانواده هایشان با این رشته وزشی مثبت ارزیابی کرد و گفت: هرچند رشته ورزشی بیس بال و سافت بال در ایران در دسته ورزش های نوپا گنجانده می شود که مردم اطلاع کمی از آن دارند اما با توجه به نوع ورزش و وجود ورزش های مشابه آن ، در مناطق مختلف جغرافیایی که با نام های گوناگون خوانده می شود ارتباط دانش آموزان و خانواده هایش با این رشته ورزشی را تسهیل کرد. زنگنه در پایان، نقش رسانه ها را در معرفی این ورزش بسیار مهم برشمرد و افزود: متاسفانه در رسانه ها و اخبار ورزشی کمتر شاهد انتشار اخباری در مورد این رشته ورزشی هستیم. او ابراز امیدواری کرد پوشش خبری مناسب از سوی رسانه در مورد جشنواره پیش رو، و سایر جشنواره ها و مسابقاتی که در آینده برگزار خواهد شد می تواند رشته ورزشی بیس بال و سافت بال را به جایگاه مناسب خود برساند.

طرح و تولید : ایران دروپال