اعلام اسامی نفرات اعزامی به آکادمی ایتالیا تا روز چهارشنبه

شناسه خبر : 879
95/1/29 - 07:40 2016-4-17 08:48:48
 در صدد آن هستیم که سهمیه ایران را در این آکادمی افزایش دهیم زیرا بر این باور هستیم که حضور نوجوانان کشورمان در چنین رویداد های ورزشی می تواند موتور محرک توسعه و رشد فنی بیس بال کشور باشد.
رئیس کمیته استعداد یابی انجمن بیس بال و سافت بال ایران:

اعلام اسامی نفرات اعزامی به آکادمی ایتالیا تا روز چهارشنبه

در صدد آن هستیم که سهمیه ایران را در این آکادمی افزایش دهیم زیرا بر این باور هستیم که حضور نوجوانان کشورمان در چنین رویداد های ورزشی می تواند موتور محرک توسعه و رشد فنی بیس بال کشور باشد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی انجمن بیس بال و سافت بال، پس از سفر رئیس فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال به کشورمان و قول ایشان مبنی بر بورسیه و اعزام تعدادی از نوجوان مستعد بیس بال کشورمان به آکادمی آموزش بیس بال ایتالیا، امروز شاهد عملی شدن این وعده می باشیم و مقرر گردیده است که چهار بازیکن و یک نفر به عنوان سرپرست گروه به این آکادمی اعزام شوند. هومن منصوریان رئیس کمیته استعداد یابی انجمن با بیان این مطلب افزود: استان هایی که در زمینه معرفی بازیکنان زیر 19 سال خود اعلام آمادگی نمودند استان های تهران، خراسان رضوی، گیلان، سمنان و بوشهر بوده اند و در مرحله اول فرآیند استعداد یابی 29 نفر بازیکن برتر حائز توانمندی های مورد نیاز تعیین شده از سوی کمیته استعدادیابی انجمن بوده اند که از استان های یاد شده توسط مربیانشان شناسایی شده اند.

منصوریان در ادامه در خصوص کارشناسان اعزام شده از طرف فدراسیون جهانی بیس بال به منظور انتخاب نفرات برتر گفت: در ابتدا مقرر بود به منظور شناسایی نفرات اعزامی از بین این 29 نفر، دو تن از چهره های شاخص بین المللی در زمینه استعدادیابی که یکی از آنها رئیس آکادمی بیس بال فدراسیون جهانی و دیگری مربی بدنسازی تیم ملی بیس بال ایتالیا بودند در کشورمان حاضر شوند که متأسفانه به دلایلی نتوانستیم میزبان یکی از چهره های یاد شده باشیم و تنها میزبان آقای دنیلیه سانتولوپو از کشور ایتالیا بودیم.

وی در ادامه در تشریح فرآیند انتخاب بازیکنان برتر خاطر نشان کرد: اردوی نهایی انتخاب بازیکنان برتر در روزهای جمعه و شنبه برگزار گردید و کلیه فرآیند شناسایی و انتخاب بازیکنان در اختیار نماینده فدراسیون جهانی قرار داده شده بود و انجمن بیس بال و سافت بال ایران با توجه به ضوابط فدراسیون جهانی بیس بال هیچگونه دخل و تصرفی در زمینه انتخاب بازیکنان اعزامی نداشته است. در نهایت اسامی نفرات برتر تا روز چهارشنبه از طرف فدراسیون جهانی به انجمن بیس بال و سافت بال ابلاغ خواهد شد.

رئیس کمیته استعداد یابی انجمن با بیان اینکه نفرات انتخابی به اردوی یک ماهه ای که از اواخر اردیبهشت ماه تا اواخر خرداد ماه برگزار خواهد شد اعزام می گردند، ابراز امیدواری کرد: نفرات اعزامی بتوانند از این فرصت بدست آمده حداکثر بهره برداری را داشته باشند و به عنوان مشوق و الگو برای دیگر بازیکنان بیس بال کشورمان نقش آفرینی نمایند.

وی در ادامه با اشاره به این که با توجه به توافق های انجام شده مقرر گردیده است که برنامه اعزام بازیکنان به آکادمی کشور ایتالیا را هر سال داشته باشیم تصریح کرد: در صدد آن هستیم که سهمیه ایران را در این آکادمی افزایش دهیم زیرا بر این باور هستیم که حضور نوجوانان کشورمان در چنین رویداد های ورزشی می تواند موتور محرک توسعه و رشد فنی بیس بال کشور باشد.

رئیس کمیته بیس بال و سافت بال استان تهران در ادامه ضمن یادآوری مشکلات موجود در مسیر انتخاب بازیکنان برتر جهت اعزام به کشور ایتالیا خاطر نشان کرد: متأسفانه علیرغم اعلام برنامه زمان بندی شده به استان ها به منظور شناسایی و معرفی بازیکنان برتر خود به کمیته استعداد یابی انجمن، تعدادی از استان ها در زمان مقرر شده نسبت به ارسال لیست نفرات برتر خود اقدام ننمودند و ما با توجه به اینکه نمی خواستیم استعداد های بیس بال کشورمان تحت تأثیر سیاست های تنبیهی ما قرار گیرند در این دوره در خصوص پذیرش لیست های ارسالی پس از بازه زمانی مشخص شده اغماض نمودیم. اما از سال های بعد برای کلیه هیأت های استانی بر مبنای میزان امتیاز هایی که در طول سال کسب نموده اند سهمیه معرفی نفرات برتر تعیین خواهد شد. وی در ادامه تصریح کرد فرآیند امتیاز دهی و آئین نامه های مربوطه در دست تهیه می باشد و به زودی به تمامی استان ها ابلاغ خواهد شد.

هومن منصوریان در ادامه در خصوص شخصی که به عنوان سرپرست گروه به کشور ایتالیا اعزام خواهد شد خاطر نشان کرد: در روز های اخیر شنیده هایی حاکی از این که بعضی تصور می کنند یک مربی و یا تیم دار می تواند به عنوان سرپرست به همراه نفرات اعزامی در آکادمی حاضر شود به گوش می رسد اما من به عنوان یکی از افراد تصمیم گیرنده در این خصوص اعلام می کنم با توجه به مقوله های اعتبار و آبروی کشورمان و اهمیت تأمین امنیت نوجوانان اعزامی و بازه زمانی بلند مدت این آکادمی آموزشی، ما مؤلفه هایی را برای انتخاب سرپرست تعیین نموده ایم که شامل مؤلفه های پیش نیاز، از قبیل تسلط به زبان انگلیسی، تضمین های مالی مورد نیاز برای بازگشت به کشور، شایستگی های اخلاقی و تعهد اینکه در بازه زمانی مشخصی این فرد جهت انتقال تجربیات خود در اختیار انجمن باشد در کنار برخی مؤلفه ها و توانمندی های اجرایی و مدیریتی می باشد. زیرا کلیه مسئولیت نفرات اعزامی و عواقب هرگونه حادثه و پیش آمدی که در این آکادمی یک ماهه متوجه نفرات اعزامی شود به عهده سرپرست این گروه خواهد بود و با توجه به اهمیت این موضوع در نهایت من و رئیس انجمن در خصوص انتخاب فرد یاد شده تصمیم گیری خواهیم کرد.

وی در پایان در خصوص دیگر برنامه های کمیته استعداد یابی انجمن گفت: برنامه های متعددی در حوزه استعداد یابی داریم و علاوه بر آن دعوت نامه های مختلفی نیز از فدراسیون آسیایی و جهانی بیس بال در بخش استعداد یابی برای ما ارسال شده است که متأسفانه به دلیل تنگناهای مالی موجود در انجمن امکان اجرایی نمودن برخی از آن ها را در شرایط فعلی نداریم اما به محض برطرف شدن مشکلات، بر مبنای اولویت ها این برنامه ها را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

طرح و تولید : ایران دروپال