سال 94 را می توان نقطه عطف توسعه بیس بال و سافت بال در کشور دانست

شناسه خبر : 868
94/12/27 - 18:44 2016-3-17 18:53:25
رئیس انجمن بیس بال و سافت بال ایران با بیان این مطلب تصریح کرد: در سال جاری ما شاهد اقدامات زیر بنایی مؤثری در مسیر پیشرفت بیس بال و سافت بال در کشور بودیم که حضور رئیس فدراسیون جهانی بیس بال . سافت بال در ایران از مهمترین آنها بود.
رئیس انجمن بیس بال و سافت بال کشور

سال 94 را می توان نقطه عطف توسعه بیس بال و سافت بال در کشور دانست

رئیس انجمن بیس بال و سافت بال ایران با بیان این مطلب تصریح کرد: در سال جاری ما شاهد اقدامات زیر بنایی مؤثری در مسیر پیشرفت بیس بال و سافت بال در کشور بودیم که حضور رئیس فدراسیون جهانی بیس بال . سافت بال در ایران از مهمترین آنها بود.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی انجمن بیس بال و سافت بال ایران، شاید بتوان سال 94 را به عنوان نقطه عطفی در مسیر رشد و توسعه رشته های ورزشی بیس بال و سافت بال در کشور برشمرد. رئیس انجمن بیس بال و سافت بال ایران با بیان این مطلب تصریح کرد: در سال جاری ما شاهد اقدامات زیر بنایی مؤثری در مسیر پیشرفت بیس بال و سافت بال در کشور بودیم که حضور رئیس فدراسیون جهانی بیس بال . سافت بال در ایران از مهمترین آنها بود. وی در خصوص دستاورد های سفر ریکاردو فراکری به کشور افزود: برای اولین بار در تاریخ بیس بال کشور می توانم اعلام کنم که با حمایت های فدراسیون جهانی بیس بال و رایزنی های انجام شده با فدراسیون آسیایی بیس بال و دیگر منابع در دسترس امروز ما دیگر مشکل تأمین تجهیزات ورزشی رشته های ورزشی بیس بال و سافت بال را نداریم و بر مبنای برنامه ریزی های انجام شده این تجهیزات به تناوب و برحسب نیاز ما به کشور وارد خواهد شد.

ادیب در ادامه افزود: با تأمین تجهیزات ورزشی رشته های بیس بال و سافت بال، یکی از بزرگترین مشکلات ما در مسیر توسعه کمی این رشته های ورزشی در کشور مرتفع گردید.

ریس انجمن بیس بال و سافت بال در ادامه تصریح کرد: از دیگر دستاورد های حضور رئیس فدراسیون جهانی بیس بال در کشور می توان به برقراری ارتباط مداوم و مؤثر انجمن با این نهاد بین المللی به منظور برنامه ریزی های منسجم و تسریع در برگزاری دوره های آموزشی، اعزام مربیان، داوران و بازیکنان بیس بال و سافت بال کشور به دوره های آموزشی بین المللی و همچنین میزبانی برگزاری رویداد های آموزشی در کشور اشاره نمود که این موارد در راستای رشد کیفی بیس بال و سافت بال کشور بسیار حائز اهمیت است و اعزام داوران ایرانی به دوره آموزش داوری درجه B آسیایی و برگزاری دوره آموزش مربی گری درجه C آسیایی اولین گام های اجرایی در این خصوص در سال جاری بوده است.

ادیب در ادامه به اقدامات انجام شده در ساخت زمین های ورزشی بیس بال و سافت بال اشاره کرد و افزود: در پی حضور ریکاردو فراکری با جدیت موضوع بازسازی زمین بیس بال کرج و ساخت زمین بیس بال اصفهان را پیگیری می کنیم و امیدوارم در سال آینده خبرهای خوشی در این خصوص برای خانواده بیس بال و سافت بال کشور داشته باشیم.

وی در ادامه تشریح اقدامات انجمن در سال 94 خاطر نشان کرد: در کنار اقدامات زیربنایی انجام گرفته ما در سال جاری ضمن برگزاری مسابقات لیگ بیس بال کشور، لیگ سافت بال کشور و مسابقات قهرمانی کشور سافت بال کشور، برای اولین بار توانستیم تورنمنت بین المللی چهارجانبه بیس بال( جام ریاست جمهوری) را در کشور داشته باشیم و توانمندی های کشور را در میزبانی رویداد های بین المللی به نمایش گذاریم که دستاورد این تورنمنت بین المللی موافقت های اولیه فدراسیون آسیایی بیس بال با میزبانی ایران در رقابت های آسیایی این رشته ورزشی بوده است و ما می توانیم از امتیازات میزبانی این رقابت ها بهره مند شویم.

علیرضا ادیب حضور پررنگ ایران در کلیه رویداد ها و نشست های بین المللی بیس بال و سافت بال را از دیگر اقدامات انجمن در سال جاری برشمرد و خاطر نشان کرد: نمایندگان ما در اجلاس های جهانی و آسیایی بیس بال و سافت بال در کشور های مختلف ضمن تعمیق ارتباطات بین المللی ما با جامعه جهانی این رشته های ورزشی، توانستند امتیازات قابل توجهی را برای کشورمان به ارمغان آورند که در همین جا لازم می دانم از آقایان کاردان نایب ریس انجمن، صدیقی پور رئیس کمیته بین الملل انجمن، رانا نایب رئیس کمیته استعداد یابی انجمن، مایلی و شاه محمودی از داوران انجمن و همچنین سرکار خانم دکتر حسینی نایب رئیس سافت بال انجمن به سبب نمایندگی جامعه بیس بال و سافت بال کشور در این رویداد های بین المللی قدردانی نمایم.

برگزاری مستمر و منظم جلسات هفتگی انجمن از دیگر اقداماتی بود که ادیب در تشریح اقدامات سال جاری به آن اشاره نمود و خاطر نشان کرد: فکر می کنم تمامی اعضای خانواده بیس بال و سافت بال کشور امروز دستاورد ها و نتایج این جلسات را به وضوح لمس می کنند و جا دارد از کلیه اعضای هیأت مدیره انجمن، نواب رئیس، دبیر انجمن، مسئولین کمیته های مختلف انجمن و کادر اجرایی انجمن بیس بال و سافت بال به سبب حضور مداوم و اثرگذارشان در این جلسات و دیگر عرصه های اجرایی انجمن بیس بال و سافت بال قدردانی نمایم.

در ادامه این گفتگو رئیس انجمن بیس بال و سافت بال کشور به تشریح برنامه های سال آتی پرداخت و تصریح کرد: همکاران ما در کمیته آموزش انجمن برای سال آتی اقدامات متنوع و مستمری را به منظور ارتقاء دانش فنی و سطح کیفی بیس بال و سافت بال در کشور برنامه ریزی نموده اند که اولین برنامه آنها در سال 95 برگزاری کارگاه آموزشی سافت بال در چهار سطح مبتدی، پیشرفته، پیچرها و مربیان با حضور سرمربی تیم ملی کشور ایتالیا می باشد. وی در ادامه افزود برنامه ریزی هایی به منظور استعدادیابی و اعزام نوجوانان به کارگاه 1 ماهه آموزشی در کشور ایتالیا داریم که این امر در تحکیم پایه های بیس بال و تضمین آینده این رشته ورزشی در کشور بسیار حائز اهمیت است. ادیب خاطرنشان کرد: اعزام های بین المللی متنوعی در سال آتی در بخش آموزش خواهیم داشت که به تناوب به اطلاع خانواده بیس بال و سافت بال کشور خواهد رسید.

علیرضا ادیب در ادامه تشریح برنامه های سال آتی به میزبانی ایران در برگزاری نشست هیأت اجرایی فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال اشاره کرد و تصریح کرد: این نشست یکی از بلند مرتبه ترین و تأثیرگذار ترین اجلاس های فدراسیون جهانی بیس بال می باشد که با حضور نزذیک به 30 چهره تراز اول بیس بال و سافت بال از کشورهای مختلف جهان برگزار خواهد شد و ما امیدواریم میزبانی این رویداد بین المللی برکات گسترده ای را برای توسعه کمی و کیفی بیس بال و سافت بال در کشور به همراه داشته باشد.

ادیب در ادامه این گفتگو با اشاره به حمایت های فدراسیون انجمن های ورزشی در پیشبرد برنامه های انجمن بیس بال و سافت بال از حمایت های ویژه محمد علیپور از این انجمن قدردانی نمود و تصریح کرد: یکی از پشتوانه های مؤثر ما در انجمن بیس بال و سافت بال، رئیس فدراسیون و دیگر همکاران ایشان در فدراسیون انجمن های ورزشی می باشند و امیدوارم در سال آتی بتوانیم ضمن گسترش این همکاری های متقابل، دستاوردهای قابل قبولی را برای خانواده بیس بال و سافت بال کشور به ارمغان داشته باشیم.

رئیس انجمن بیس بال و سافت بال کشور در خاتمه ضمن تبریک سال نو به خانواده بیس بال و سافت بال کشور و آرزوی سالی سرشار از موفقیت و کامیابی برای این خانواده بزرگ ورزش کشور، حضور مستمر، همراهی و مشارکت کلیه اعضای این خانواده اعم از مربیان، داوران و بازیکنان در مسیر پیشبرد برنامه های انجمن در سال آتی را خواستار شد. 

طرح و تولید : ایران دروپال