از کمک به بازسازی زمین بیس بال کرج تا میزبانی اجلاس هیأت اجرایی فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال در اصفهان

شناسه خبر : 844
94/10/23 - 23:33 2016-1-14 01:53:29
کیومرث هاشمی: آمادگی ایران برای راه اندازی آکادمی منطقه ای بیس بال در ایران/ گل محمدی : آمادگی البرز در مشارکت در باز سازی زمین بیس بال انقلاب کرج / چمالی نژاد: اصفهان میزبان رویداد های بیس بال بین المللی/ فراچری : ایران پایگاه توسعه و رشد بیس بال در منطقه
دستاورد های دومین روز سفر ریکاردو فراچری به ایران

از کمک به بازسازی زمین بیس بال کرج تا میزبانی اجلاس هیأت اجرایی فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال در اصفهان

کیومرث هاشمی: آمادگی ایران برای راه اندازی آکادمی منطقه ای بیس بال در ایران/ گل محمدی : آمادگی البرز در مشارکت در باز سازی زمین بیس بال انقلاب کرج / چمالی نژاد: اصفهان میزبان رویداد های بیس بال بین المللی/ فراچری : ایران پایگاه توسعه و رشد بیس بال در منطقه

به گزارش واحد خبر روابط عمومی انجمن بیس بال و سافت بال ریکاردو فراچری در دومین روز از سفر خود به ایران دیدار های سازنده ای با مسئولان اجرایی در سه استان کشور داشت.

در اولین دیدار صبح امروز دکتر کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک ایران میزبان رئیس فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال در مقر این کمیته در تهران بود. در ابتدای این دیدار ریکاردو فراچری ضمن تشکر از میزبانی رئیس کمیته ملی المپیک خاطر نشان کرد برآورد ما از دیدارهای روز گذشته با مسئولان فدراسیون انجمن های ورزشی و انجمن بیس بال و سافت بال ایران این است که ایران به عنوان یک کشور تأثیر گذار در منطقه و دارای موقعیت ویژه جغرافیایی می تواند نقش بسزایی را در توسعه ورزش های بیس بال و سافت بال در منطقه ایفا نماید.وی در ادامه افزود اما در گام نخست لازم است که ایران بتواند زیرساخت های لازم را برای توسعه این ورزش ها در مقیاس ملی تأمین نماید و سطح و تعداد بازی های بیس بال و سافت بال به حد قابل قبول در منطقه برسد . فراچری با تأکید بر تعهد فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال در حمایت از ایران در دستیابی به این مهم خاطر نشان کرد خوشبختانه در جلسات روز گذشته فهم مشترک مناسبی از چگونگی این تعاملات فیمابین بوجود آمد. وی در ادامه به نقش مهم کمیته ملی المپیک ایران در رشد و توسعه بیس بال در ایران اشاره نمود و تصریح کرد در صورت حمایت این کمیته از ورزش های بیس بال و سافت بال اطمینان دارم که دستاوردهای قابل توجهی را در ایران و منطقه خاورمیانه شاهد خواهیم بود.

رئیس فدراسیون جهانی بیس بال با تاکید بر لزوم تمرکز بر توسعه ورزش های بیس بال و سافت بال در میان نوجوانان به منظور توسعه اصولی این ورزش ها در ایران افزود به منظور رشد ورزش در سطوح حرفه ای در کشور هایی نظیر ایران که سطح بازی آنها از کشورهای مطرحی نظیر ژاپن و کره در منطقه آسیا پایین تر است برنامه داریم مسابقاتی را در سطح B آسیایی به منظور افزایش تعداد رویداد های ورزشی برای این کشور ها طراحی نماییم.

در انتها فراچری دستیابی به نتایج قابل قبول را مستلزم همکاری و تعامل دو طرفه میان ایران و فدراسیون جهانی بیس بال برشمرد و خاطر نشان کرد با توجه به توانمندی ها و اشتیاق وافری که من در مسئولان انجمن بیس بال و سافت بال ایران شاهد بوده ام امیدوارم بتوانیم با حمایت کمیته ملی المپیک و فدراسیون جهانی بیس بال به اهداف برنامه ریزی شده نایل شویم.

در ادامه این دیدار که با حضور رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی ایران، رئیس و مسئولان انجمن بسی بال و سافت بال ایران انجام شد دکتر کیومرث هاشمی ضمن ابراز خرسندی از حضور رئیس فدراسیون جهانی بیس بال در ایران خاطر نشان کرد مباحث ذکر شده حاکی از شناخت کامل فدراسیون جهانی بیس بال از موقعیت استراتژیک ایران در منطقه می باشد.

وی ارائه کرسی رسمی به ایران در هیأت اجرایی فدراسیون جهانی بیس بال در مدیریت منطقه آسیای میانه و یا خاورمیانه را یکی از محرک های توسعه این ورزش ها در ایران برشمرد و تصریح کرد با توجه به تجربیات ما در دیگر رشته های ورزشی تعریف چنین جایگاه های بین المللی برای ایران می تواند در ترغیب دولت در افزایش حمایت های خود در توسعه ورزش های نوپا در کشور تأثیر قابل توجهی داشته باشد.

رئیس کمیته ملی المپیک ایران تأسیس آکادمی منطقه ای بیس بال در ایران را از دیگر راهکارهای توسعه این ورزش در کشور و منطقه دانست و قول مساعد داد در صورت عملیاتی شدن این پیشنهاد، کمیته ملی المپیک ایران و دیگر مدیران ورزشی مرتبط با این امر در ایران می توانند در راستای پیشبرد اهداف فدراسیون جهانی بیس بال در منطقه کمک های قابل توجهی داشته باشند. در ادامه وی به نقش سازنده ایران در حمایت از حضور بیس بال در بازی های المپیک 2020  پرداخت و خاطر نشان کرد با توجه به تأثیرگذاری های منطقه ای، ایران می تواند در این مهم حمایت های قابل توجهی از فدراسیون جهانی بیس بال داشته باشد.

ریکاردو فراچری ضمن اذعان به نقش سازنده ایران در موارد ذکر شده تصریح کرد هدف غایی ما در ایران تأسیس آکادمی منطقه ای بیس بال و سافت بال می باشد که دستیابی به این امر مستلزم رشد قابل قبول این رشته های ورزشی در ایران است و پس از آن می بایست گام های استوار بعدی را در دستیابی به اهداف برداشت.

در انتهای این دیدار رئیس کمیته ملی المپیک ایران یکی از صنایع دستی ایران را به رسم یادبود به رئیس فدراسیون جهانی بیس بال اهدا نمود. ریکارئو فراچری نیز مدال یادبود فدراسیون جهانی بیس بال را تقدیم کیومرث هاشمی نمود.

پس از انتهای این دیدار رئیس فدراسیون جهانی بیس بال به منظور بازدید از زمین اختصاصی بیس بال در کرج و دیدار با مسئولان ورزشی استان البرز عازم این استان شد. ریکاردو فراچری در بدو ورود به استان البرز مورد استقبال رسمی مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز قرار گرفت و پس از بازدید از زمین بیس بال و دیگر امکانات فراهم شده در مجموعه ورزشی انقلاب کرج در گفتگو با رسانه ها خاطر نشان کرد آنچه ما امروز در این زمین ورزشی می بینیم حاکی از عدم دانش فنی لازم در ساخت و نگهداری زمین های بیس بال در ایران می باشد و ما در اولین گام می بایست با اعزام کارشناسان خبره فدراسیون جهانی بیس بال در این امر به ایران، برآورد دقیقی از میزان هزینه لازم به منظور بازسازی این زمین ورزشی بدست آوریم و در گام بعدی با مشارکت اداره کل ورزش و جوانان استان البرز، فدراسیون انجمن های ورزشی، انجمن بیس بال و سافت بال ایران و فدراسیون جهانی بیس بال نسبت به تغییر شرایط موجود اقدام نماییم. وی تعهد مسئولان در استفاده اختصاصی این زمین برای ورزش بیس بال و سافت بال را پیش شرط هرگونه همکاری مشترک فدراسیون جهانی بیس بال در این خصوص برشمرد و تصریح کرد فدراسیون جهانی بیس بال در صورت عدم تحقق این پیش شرط هیچ هزینه ای را به منظور بازسازی زمین ورزشی در کرج به عهده نخواهد گرفت.

ریکاردو فراچری در ادامه حضور خود در استان البرز دیداری با مدیرکل ورزش و جوانان و دیگر مسئولان ورزشی استان البرز داشت. در ابتدای این دیدار که با حضور محمد علیپور رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی، علیرضا ادیب رئیس انجمن بیس بال و سافت بال ایران و دیگر مسئولان انجمن بیس بال و سافت بال بر گزار گردید گل محمدی ضمن ابراز خرسندی از حضور فراچری در استان البرز گزارشی از پتانسیل های فروان این استان در عرصه های مختلف نظیر نیروی انسانی، شرایط خاص جغرافیایی و امکانات و زیرساخت های فنی ارائه نمود و آمادگی خود را برای مشارکت در بازسازی زمین بیس بال کرج اعلام نمود .

در ادامه این دیدار رئیس فدراسیون جهانی بیس بال ضمن قدردانی از میزبانی خوب مسئولان استان البرز و حضور رسانه ها در این نشست خاطر نشان کرد با توجه به پتانسیل های موجود امیدوارم در صورت همکاری های سازنده، بتوان در آینده از استان البرز به عنوان پایتخت بیس بال ایران یاد کرد. وی با اشاره به لزوم آموزش نوجوانان به منظور توسعه اصولی ورزش بیس بال در ایران پیشنهاد آغاز این تحول از مدارس نمونه استان البرز را داد و خاطر نشان کرد به منظور کسب نتایج قابل قبول در این خصوص می بایست در اولین قدم نسبت به تغییر نگرش در چگونگی آموزش کودکان و نوجوانان اقدام نمود. فراچری یادآور شد ما در فدراسیون جهانی بیس بال آمادگی داریم آموزش های لازم را در این خصوص در ایران داشته باشیم. 

رئیس فدراسیون جهانی بیس بال در ادامه با اشاره به تعداد کم رقابت های ورزشی در ایران بر لزوم تغییر فرمت برگزاری مسابقات بیس بال و سافت بال در ایران به منظور افزایش تعداد رویداد های ورزشی در طول سال تأکید کرد. 

در انتهای این دیدار مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز هدیه ای را به رسم یاد بود به ریکاردو فراچری تقدیم کرد.

پس از این دیدار رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی به منظور ادامه برنامه های خود عازم استان اصفهان شد و در بدو ورود مورد استقبال دکتر سلطان حسینی مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان قرار گرفت. سلطان حسینی ضمن ابراز خرسندی از حضور فراچری در اصفهان ابراز امیدواری کرد این سفر دستاوردهای مؤثری در توسعه ورزش در استان اصفهان داشته باشد.

پایان بخش برنامه های دومین روز از سفر ریکاردو فراچری به ایران دیدار با دکتر مهدی جمالی نژاد شهردار اصفهان بود. در ابتدای این دیدار که با حضور دکتر سلطان حسینی، علیرضا ادیب و دیگر مسئولان انجمن بیس بال و سافت بال انجام شد جمالی نژاد گزارشی از تاریخچه، وسعت و پتانسیل های موجود در استان اصفهان و شهر اصفهان ارائه نمود و خاطر نشان کرد با توجه به نگاه ویژه اصفهان به مقوله دیپلماسی شهری امیدواریم در حوزه دیپلماسی ورزشی نیز در اصفهان شاهد رشد روز افزون تعاملات بین المللی ورزشی باشیم. وی در ادامه آمادگی اصفهان را به منظور میزبانی رویداد های ورزشی بیس بال و سافت بال و همچنین برگزاری بازی های بین المللی بیس بال شهر های خواهر خوانده اصفهان اعلام نمود.

ریکاردو فراچری ضمن قدردانی از میزبانی دکتر جمالی نژاد اصفهان را یکی از زیبا ترین و مستعد ترین استان های ایران برشمرد و تصریح کرد بسیار خرسندم که امروز در اصفهان حضور دارم. وی درادامه ضمن ارائه گزارشی از برنامه ریزی های انجام شده در خصوص همکاری های مشترک فدراسیون جهانی بیس بال و انجمن بیس بال و سافت بال ایران خاطر نشان کرد اصفهان با توجه به جایگاه برجسته خود در ایران می تواند به عنوان مرگز توسعه بیس بال در جنوب ایران به ایفای نقش بپردازد. رئیس فدراسیون بین المللی بیس بال با اشاره به آمادگی اصفهان در میزبانی رویداد های ورزش بیس بال در اصفهان آمادگی خود به منظور برگزاری اجلاس هیأت اجرایی فدراسیون بین المللی بیس بال به میزبانی اصفهان را اعلام نمود. 

در انتهای این دیدار شهردار اصفهان هدایایی را به رسم یاد بود به رئیس فدراسیون جهانی بیس بال تقدیم کرد. همچنین ریکاردو فراچری مدال یاد بوود فدراسیون بین المللی بیس بال را به جمالی نژاد اهدا نمود.

طرح و تولید : ایران دروپال