گزارش کامل از روز نخست سفر ریکاردو فراکری به ایران+گزارش تصویری

شناسه خبر : 843
94/10/22 - 12:00 2016-1-12 13:34:32
فراکری: تضمین می کنیم که نسبت به توسعه بیس بال و سافت بال در ایران متعهد می مانیم/ علیپور : نگاه ویژه ای به انجمن بیس بال و سافت بال داریم / ادیب : حمایت های فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال تسریع کننده رسیدن به اهداف انجمن خواهد بود
سرآغاز فصلی نو در بیس بال و سافت بال کشور

گزارش کامل از روز نخست سفر ریکاردو فراکری به ایران+گزارش تصویری

فراکری: تضمین می کنیم که نسبت به توسعه بیس بال و سافت بال در ایران متعهد می مانیم/ علیپور : نگاه ویژه ای به انجمن بیس بال و سافت بال داریم / ادیب : حمایت های فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال تسریع کننده رسیدن به اهداف انجمن خواهد بود

به گزارش واحد خبر روابط عمومی انجمن بیس بال و سافت بال صبح امروز ریکاردو فراکری با استقبال رسمی رئیس و دیگر مسئولان انجمن بیس بال و سافت بال وارد کشور شد. رئیس فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال در اولین برنامه خود با رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی دیدار گرد.

در آغاز این دیدار علیپور ضمن خرسندی از حضور فراکری در ایران ابراز امیدواری کرد نتایج این سفر دستاورد های قابل توجهی را در راستای توسعه همه جانبه ورزش های بیس بال و سافت بال در کشور داشته باشد. وی در ادامه به ذکر تاریخچه ای کوتاه از فدراسیون انجمن های ورزشی پرداخت و خاطر نشان کرد حفظ استقلال انجمن ها در پیشبرد برنامه های توسعه ای خود از اصول مدیریت ما در فدراسیون انجمن های ورزشی می باشد.

رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی با اشاره به پتانسیل ها و استعداد های ویژه ای که در ورزش های بیس بال و سافت بال در کشور وجود دارد افزود ما در فدراسیون نگاه ویژه ای به انجمن بیس بال و سافت بال داریم و در راستای توسعه بنیادین این ورزش ها اولین دوره مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان را در سال گذشته برگزار نموده ایم. علیپور در ادامه تصریح کرد افزایش تعداد رویداد های ورزشی در طول سال از دیگر اقدامات انجام شده به منظور توسعه ورزش های بیس بال و سافت بال در سال های اخیر بوده است که این امر منجر به افزایش تعداد ورزشکاران حاضر در این رشته های ورزشی شده است.

محمد علیپور در تشریح مسائل و مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری موجود  تصریح کرد کاستی های موجود در دانش فنی مربیان، داوران و بازیکنان بیس بال و سافت بال، کمبود زمین مناسب برای بازی و تمرین، مشکلات موجود در راستای تأمین تجهیزات و وسیله های ورزشی بیس بال و سافت بال از اهم چالش های موجود در راستای توسعه ورزش های بیس بال و سافت بال در کشور می باشد.

وی در ادامه ابراز امیدواری با توجه به پتانسیل های موجود در کشور و جایگاه برجسته ایران در منطقه با همکاری و مشارکت فدراسیون جهانی بیس بال در برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی، تأمین تجهیزات و وسیله های ورزشی ،تأمین بخشی از اعتبارات زیر ساختی و همچنین راه اندازی آکادمی منطقه ای بیس بال و سافت بال در کشور، ایران بتواند به عنوان پایگاه فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال به منظور توسعه این ورزش ها در ایران و منطقه به ایفای نقش بپردازد. علیپور همچنین با اشاره به تعداد کم رویداد های ورزشی در رشته های ورزشی بیس بال و سافت بال به نسبت دیگر رشته های ورزشی زیر مجموعه فدراسیون انجمن های ورزشی، آمادگی ایران را به منظور میزبانی برگزاری یک تورنمنت بین المللی در منطقه در راستای افزایش رویداد های ورزشی بیس بال وسافت بال اعلام نمود.

رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی در خاتمه با اشاره به حضور تأثیرگذار علیرضا ادیب در انجمن بیس بال و سافت بال خاطر نشان کرد برنامه ریزی های خوب، تیم اجرایی توانمند و استقلال مالی باعث شده است ما نگاه ویژه ای به این انجمن داشته باشیم و لازم است از تلاش های آقای ادیب در هدایت این انجمن قدردانی کنیم.

در ادامه این دیدار ریکاردو فراکری جدیت و تمایل ویژه مسئولان انجمن بیس بال و سافت بال در دعوت وی به منظور معرفی پتانسیل های موجود درکشور برای توسعه بیس بال وسافت بال را از عوامل مهم انگیزشی خود در سفر به ایران برشمرد و تصریح کرد باعث افتخار من است که در ایران حضور دارم.

وی در ادامه با اشاره به سخنان محمد علیپور در تشریح مشکلات موجود در مسیر توسعه بیس بال و سافت بال خاطر نشان کرد خوشبختانه در ایران تحلیل صحیحی از چگونگی توسعه یک ورزش نوپا وجود دارد و ما در همین جا تضمین می کنیم که نسبت به توسعه این ورزش ها در ایران متعهد می مانیم.

رئیس فدراسیون جهانی بیس بال وجود یک برنامه استراتژیک مدون را از ملزومات دستیابی به اهداف مطرح شده برشمرد و تصریح کرد در اولین گام می بایست نسبت به اعزام مربیان و متخصصین این رشته های ورزشی به ایران به منظور آموزش ورزشکاران در سنین پایه اقدام شود. وی معرفی بیس بال به عنوان یک ورزش مفرح، لذت بخش و نشاط آور را از مهم ترین عوامل جذب نوجوانان دانست و افزود یکی از اصلی ترین مشکلات در توسعه این ورزش دانش کم مربیان در چگونگی آموزش کودکان و ورزشکاران سنین پایه می باشد. 

فراکری در راستای افزایش دانش فنی مربیان و داوران ایرانی خاطر نشان کرد ما آمادگی داریم تا نسبت به اعزام کارشناسان خبره خود به منظور برگزاری کارگاه ها و کلاس های مربی گری و داوری در تمامی سطوح اقدام نماییم و تمامی هزینه های سفر و حقوق این کارشناسان را نیز تأمین خواهیم کرد وی در ادامه افزود همچنین آمادگی خود به منظور اعزام مربیان برتر ایرانی جهت حضور در کارگاه ها و کلینیک های آموزشی به خارج از کشور و تأمین کلیه هزینه های سفر این مربیان را اعلام می نماییم.

رئیس فدراسیون جهانی بیس بال در خصوص باز سازی زمین مجموعه ورزشی انقلاب کرج نیز خاطر نشان کرد در صورت استفاده انحصاری بیس بال و سافت بال از این زمین آمادگی داریم تا کمک هایی را در این خصوص به انجمن بیس بال و سافت بال ایران داشته باشیم. همچنین می توانیم کارشناسانی را به منظور آموزش چگونگی بهره برداری و محاظت از این زمین ورزشی به ایران اعزام کنیم.

ریکاردو فراکری با اشاره به تملک یک کارخانه تولید تجهیزات ورزشی بیس بال، توسط فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال تصریح کرد در خصوص تأمین تجهزات و ملزومات ورزشی هیچگونه مشکلی برای ما وجود ندارد و ما می توانیم به آسانی این ملزومات را با نازل ترین قیمت به ایران ارسال نماییم.

رئیس فدراسیون جهانی بیس بال در خاتمه مراتب تمایل خود را در پیشبرد یک پروژه مشترک با ایران در برگزاری یک تورنمنت بین المللی در رده سنی نوجوانان ابراز نمود و خاطر نشان کرد فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال آمادگی خود را برای تأمین بخشی از هزینه های برگزاری این رویداد ورزشی در ایران اعلام می دارد.

در ادامه این دیدار که با حضور کاردان نایب رئیس انجمن، سیده مهسا حسینی نایب رئیس سافت بال انجمن، صفائیان دبیر انجمن و همچنین مسئولین کمیته ههای مختلف انجمن بیس بال و سافت بال و مقامات فدراسیون انجمن های ورزشی برگزار شد، علیرضا ادیب ضمن ابراز خرسندی از حضور آقای فراکری در ایران ابراز امیدواری کرد این سفر آغاز گر فصلی نو در بیس بال و سافت بال ایران باشد. وی در ادامه با اشاره به سابقه سه ساله خود در هدایت انجمن بیس بال و سافت بال خاطر نشان کرد از مهمترین عوامل قبول این مسئولیت توسط من عشق و علاقه وافر خانواده بیس بال و سافت بال به این ورزش ها بوده است.

رئیس انجمن بیس بال و سافت بال ایران در خاتمه با اشاره به برنامه ریزی های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت انجمن در راستای توسعه همه جانبه این ورزش ها در کشور ابراز امیدواری کرد با کمک های فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال دستیابی به اهداف تعیین شده تسریع گردد.

در خاتمه این دیدار رئیس فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال مدال یادبود این فدراسیون را به رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی ایران اهدا نمود.  همچنین محمد علیپور نیز  هدایایی را به رسم یادبود به ریکاردو فراکری و دستیار ویژه او اهدا کرد.

پایان بخش برنامه های روز نخست حضور رئیس فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال در ایران نشست صمیمانه وی با رئیس و مسئولین کمیته های مختلف انجمن بیس بال و سافت بال بود. در این دیدار اعضای اجرایی انجمن به تشریح کامل شرایط و تبادل نظر به منظور حل مسائل و کاستی های موجود پرداختند و مقرر گردید دستاورد های این نشست بصورت یک تفاهم نامه فیمابین فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال و انجمن بیس بال و سافت بال ایران منعقد گردد.

 

طرح و تولید : ایران دروپال