ایران میزبان رئیس فدراسیون جهانی بیس بال از 22 لغایت 27 دی ماه

شناسه خبر : 840
94/10/13 - 20:00 2016-1-3 20:19:27
ریکاردو فراچری علاوه بر دیدارهایی که با مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک خواهد داشت،برنامه ریزی شده است تا جلسه صمیمانه‌ای هم با اهالی بیس بال ایران داشته باشد.
علیپور در گفتگو با ایسنا :

ایران میزبان رئیس فدراسیون جهانی بیس بال از 22 لغایت 27 دی ماه

ریکاردو فراچری علاوه بر دیدارهایی که با مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک خواهد داشت،برنامه ریزی شده است تا جلسه صمیمانه‌ای هم با اهالی بیس بال ایران داشته باشد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی انجمن بیس بال و سافت بال ایران محمد علیپور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: ریکاردو فراچری، قرار است 22 دی به ایران بیاید و تا 27 دی میزبان او خواهیم بود. طبق هماهنگی‌های انجام شده قرار است علاوه بر دیدارهایی که با مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک خواهد داشت، جلسه صمیمانه‌ای هم با اهالی بیس بال ایران داشته باشد. 
وی افزود: رییس فدراسیون جهانی بیس بال از امکانات و تجهیزات ایران بازدید می‌کند که بازدید از یک مسابقه در استان اصفهان هم یکی از برنامه‌های اوست. 
رییس فدراسیون انجمن‌های ورزشی با اشاره به اینکه فدراسیون جهانی بیس بال کمک‌های مالی خوبی را برای گسترش این رشته در کشورها در نظر می‌گیرد، در ادامه گفت: فدراسیون جهانی بیس بال به هر کشوری که علاقمند توسعه و گسترش این رشته باشد و امکانات، تجهیزات و منابع مالی مناسبی نداشته باشد، کمک‌های خوبی ارائه می‌کند. چنانچه بتوانیم زمین مناسبی را برای این رشته فراهم کنیم، می‌توانیم از این کمک‌های مالی استفاده ببریم. 
علیپور درباره معیارهای فدراسیون جهانی بیس بال برای در اختیار قرار دادن این کمک‌های مالی گفت: داشتن زمینی به مساحت حداقل 15 هزار متر و تضمین اسنادی که ثابت کند این زمین و تاسیسات در نهایت برای بیس بال خواهد بود. اگر بتوانیم این زمین را هماهنگ کنیم، شانس زیادی وجود دارد که بتوانیم گام مهمی در گسترش این رشته برداریم. 
علیپور در پاسخ به این سوال که این زمین را در کدام استان در نظر گرفته‌اند نیز گفت: هماهنگی‌هایی را با چند استان داشتیم اما به احتمال زیاد، استان اصفهان را در نظر بگیریم. مهم‌ترین نکته گرفتن اسناد به نام رشته بیس بال و متقاعد کردن مسئولان جهانی برای اینکه این کمک‌ها فقط در این بخش هزینه خواهد شد. 
وی ادامه داد: بیس بال جایگاه بالایی در جهان ورزش دارد و شاید در دنیا بعد از فوتبال، بیشترین تماشاگر را دارد و رییس فدراسیون جهانی این رشته شاید یک پله پایین‌تر از رییس فیفا باشد. 
رییس فدراسیون انجمن‌های ورزشی با تاکید بر اینکه مشکل اصلی بیس بال در ایران نبود تجهیزات و امکانات کافی است، در ادامه اظهار کرد: متاسفانه در ایران دستکش، چوپ، توپ و دیگر تجهیزات این رشته بسیار کم است .
علیپور در پاسخ به این سوال که آیا بیس بال ایران پتانسیل کافی برای پرداختن و جذب این مشارکت‌ها را دارد، در ادامه افزود: اگر بخواهیم نگاهی به آینده داشته باشیم باید به چنین رشته‌هایی توجه کنیم. تا چه زمانی می‌خواهیم فقط به دو یا سه رشته در المپیک اتکا کنیم. ممکن است توجه به این رشته در چهار یا هشت سال جواب ندهد اما همین که به این رشته‌های المپیکی فکر کنیم خوب است و در آینده جواب آن را می‌گیریم. سرمایه‌گذاری در این رشته‌ها، پیش‌بینی آینده است. 

طرح و تولید : ایران دروپال