آسیب دیدگی‌ شانه، مشکلی شایع در بیس بال و سافت بال

شناسه خبر : 402
93/11/9 - 11:22 2015-1-29 11:26:32
آسیب دیدگی‌ که برای پرتاب کنندگان توپ در ورزش والیبال ،بیس بال و سافت بال ایجاد می‌شود، باعث ایجاد درد در ناحیه شانه و آرنج می‌شود.

آسیب دیدگی‌ شانه، مشکلی شایع در بیس بال و سافت بال

آسیب دیدگی‌ که برای پرتاب کنندگان توپ در ورزش والیبال ،بیس بال و سافت بال ایجاد می‌شود، باعث ایجاد درد در ناحیه شانه و آرنج می‌شود.
 
برخی از بازیکنان والیبال ،بیس بال و سافت بال  دچار آسیب دیدگی‌ مشابهی در ناحیه بازو می‌شوند، زیرا این ورزشکاران بیش از حد از شانه و آرنج‌های خود استفاده می‌کنند. معمولا بازیکنان سرویس زن در والیبال و پرتاب کنندگان توپ در بیس بال و سافت بال دچار آسیب دیدگی‌ در این ناحیه می‌شوند.
 
پزشکان نگرانی خود را از آسیب دیدگی‌ ورزشکاران جوان که ممکن است بیش از حد ورزش کنند و از دستان خود کار بکشند، اعلام کرده‌اند.
 
ورزشکاران  بیس بال و سافت بال و والیبال که توپ پرتاب می‌کنند معمولا انرژی را در پا متمرکز کرده و سپس آن را به بدنه و شانه‌ها منتقل می‌کنند. بدین شکل ماهیچه‌های شانه انرژی زیادی را دریافت و منتقل می‌کنند. اگر این عمل بیش از حد انجام شود عضلات شانه منقبض می‌شود،‌ به این ترتیب شانه به خوبی کار نمی‌کند. این مثل ممکن است باعث تکرار آسیب دیدگی‌ شود، برای درمان باید این گرفتگی و انقباض شانه درمان شود.
 
مرکز ارتوپد کودکان در لس آنجلس راه‌هایی برای درمان و جلوگیری از این مشکل پیشنهاد کرده است. به کمک فیزیوتراپی می‌توان عضلات شانه را از حالت انقباض خارج کرد. آسیب دیدگی‌ ناحیه آرنج باعث می‌شود که ورزشکاران شش هفته‌ تا سه ماه از ورزش کناره‌گیری کنند.
 
راهنمایی‌هایی وجود دارد که به ورزشکاران بیسبال نشان می‌دهد باید چقدر استراحت کنند. استفاده از این راهنماها برای این ورزشکاران ضروری است تا از شانه‌ها و بازوهای خود بیش از حد استفاده نکنند.
 
ورزشکاران باید حداقل یک روز در هفته‌ استراحت کنند، دو روز استراحت در هفته‌ ایده‌آل است. به این ترتیب می‌توان از این نوع آسیب دیدگی‌ جلوگیری کرد. 
 
منبع: خبرگزاری ایسنا

کلید واژه ها

طرح و تولید : ایران دروپال