مظلوم‌ترین گروه در ورزش داوران هستند

شناسه خبر : 282
93/8/19 - 21:14 2014-11-10 21:14:54

به گزارش روابط عمومی انجمن بیس‌بال و سافت‌بال الهه مولادوست در گفت‌وگو با سایت انجمن پیرامون اعتراضاتی که نسبت به قضاوت‌های لیگ سافت‌بال بوجود آمده بود، اظهار داشت: در بخش داوری مشکلاتی در کمیته داوران بوجود آمده بود و آن این بود که این کمیته ترجیح داد از یکسری از داوران خودش استفاده نکند و تنها داوران با تجربه‌ای که در بخش سافت‌بال بانوان وجود داشت من به همراه خانم وسیلی بودم.

داوران کم تجربه نیاز به اعتماد به نفس داشتند

وی تصریح کرد: سه داور کم تجربه نیز وجود داشت که به تازگی کارت داوری دریافت کرده بودند و تاکنون نیز هیچ قضاوتی انجام نداده بودند و برای نخستین بار که در مسابقات رسمی لیگ شمال و جنوب شرکت می‌کردند.

داور ملی سافت‌بال کشور با بیان اینکه قوانین داوری بیس‌بال و سافت‌بال بسیار مشکل است، ادامه داد: هر صحنه‌ای از بازی قوانین خاص خودش را دارد و این داوران جوان به دلیل اینکه برای نخستین بار بود که در مسابقات رسمی قضاوت می‌کردند کار سختی داشتند.

وی تصریح کرد: اعتراضات بسیاری روی نحوه قضاوت این داوران کم تجربه در لیگ‌های شمال و جنوب وجود داشت اما ما نیز تلاش می‌کردیم کار را مدیریت کنیم تا این داوران اعتماد به نفس خودشان را از دست ندهند.

مولادوست افزود: بیشتر اعتراضاتی که بود به خاطر داوران جدید بود که ما مجبور بودیم مرتب بازی را نگه داریم در برخی صحنه ها رای را بر می گرداندیم و برخی دیگ از صحنه ها نیز با مدیریت بازی را اداره می کردیم و مربیان نیز با توجه به بی تجربه بودن این گروه فرصت طلبی می کردند و سعی داشتن با بر هم زدن تمرکز داوران امتیاز بگیرند که موفق نبودند و بیشتر نارضایتی آنان بابت این مساله بود.

برخی اعتراضات به داوری بجا بود

وی با بیان اینکه اعتراضاتی در مورد نحوه قضاوت‌ها وجود داشت، تاکید کرد: برخی از این اعتراضات صحیح اما بسیاری از آنها نیز اعتراضات بیجایی بود.

این داور ملی سافت‌بال گفت: همانگونه که ما در کار تیم‌ها، مربیان و بازیکنان دخالت نمی‌کنیم بهتر است آنها نیز در کار داوران دخالت نکنند چراکه هیچ‌کاری خالی از ایراد نیست.

مظلوم‌ترین گروه در ورزش داوران هستند

وی با بیان اینکه مظلوم‌ترین گروه در تمام رشته‌ها داوران هستند، اضافه کرد: متاسفانه در لیگ شمال و جنوب بی‌پروا و بسیار بد به داوران حمله شد و کسی هم نبود که داوران را مورد حمایت قرار دهد.

وی ادامه داد: اگر قرار است این رشته‌ نوپا روی پای خودش بایستد باید از ابتدا یکسری از کسانی که به هیچ عنوان قوانین را نمی‌دانند و وارد حاشیه و جنجال شده و شخصیت داوران را زیر سوال می‌برند وارد این رشته نشوند و یا با آنها برخورد جدی بشود.

داور ملی سافت‌بال با بیان اینکه قبول دارم داوری‌ها بی‌اشکال نبود، افزود: این موضوع به این دلیل بود که برای ما کلاسی برگزار نشده بود، ما هر میزان که اطلاعاتمان را بروز می‌کنیم تا زمانی که کار عملی صورت ندهیم نمی‌توانیم عملکرد مطلوبی داشته باشیم و به اعتقاد من مطالب تئوری باید در کنار کار عملی باشد.

طرح و تولید : ایران دروپال