استعدادهای بسیاری در رشته بیس بال وجود دارد

شناسه خبر : 350
93/10/2 - 18:29 2014-12-23 18:34:38
هومن منصوریان:

استعدادهای بسیاری در رشته بیس بال وجود دارد

رئیس کمیته استعدادیابی انجمن بیس‌بال و سافت‌بال گفت: استعدادهای بسیاری در رشته بیس بال در کشور وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی انجمن بیس‌بال و سافت‌بال، هومن منصوریان رئیس کمیته استعدادیابی انجمن بیس‌بال و سافت‌بال با بیان این مطلب اظهار داشت: در زمینه استعدادیابی یکی از برنامه‌های ما و مسئولان انجمن ورود یک مربی ژاپنی بوده که کار خودش را در شهرهای مختلف روی نوجوانان آغاز کرد تا از این طریق استعدادهای این رشته شناسایی شود.

وی تصریح کرد: بودجه یکسری از وسایل از سوی آقای ادیب فراهم شده و در صورتی که این وسایل وارد کشور شود می‌توانیم در زمینه گسترش این رشته در کشور گام‌های موثرتری برداریم.

رئیس کمیته استعدادیابی انجمن بیس‌بال و سافت‌بال ادامه داد: ورود این ورزش به آموزش و پرورش و تربیت مربیان ورزش مدارس می‌تواند به رشد این رشته کمک کند، این کار مستلزم این است که تجهیزات رشته بیس بال فراهم شود.

وی تاکید کرد: آقای توما در استان های گیلان، کرمان، بوشهر، سمنان، اصفهان و خراسان رضوی حضور داشته و پس از بازگشت از ژاپن بازهم به این استان‌ها و استان‌های دیگر برای استعدادیابی سر می‌زند.

منصوریان تاکید کرد: ورود نوجوانان به این رشته و اینکه بیس بال را رها نکنند در سیاست‌های کلی وزارتخانه و فدراسیون انجمن‌های ورزشی است، انجمن بیس بال حمایت و پشتیبانی را انجام می‌دهد و تلاش ما این است که مسابقات برون مرزی و داخلی را برای بیس بال در نظر بگیریم.

وی افزود: اولین دوره مسابقات نوجوانان را امسال در استان خراسان رضوی برگزار کردیم و امیدوارم این مسابقات به صورت مستمر در تابستان برگزار شود.

رئیس کمیته استعدادیابی انجمن بیس‌بال و سافت‌بال با بیان اینکه در ایران استعدادهای فراوانی در این رشته وجود دارد، تاکید کرد: با وجود اینکه بیس بال یک رشته تیمی است اما نقش افراد نیز در آن بسیار موثر است.

وی در پاسخ به این سوال که میزان تعامل کمیته با باشگاه‌ها چگونه بوده است؟ اضافه کرد: این کار مستلزم این است که یکسری برنامه‌ریزی‌های قبلی برای این کار صورت گرفته و بعد وارد آن بشویم، متاسفانه باشگاه‌های بزرگ به دلیل اینکه به دنبال یکسری آیتم‌ها برای سیاست‌های خودشان هستند کمکی به ما نتوانسته‌اند بکنند، اما با کمک‌های آقای ادیب روند حرکتی ما بسیار خوب بوده است.

منصوریان در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای توسعه این رشته در شهرهای دیگر هم دارید یا خیر؟ افزود: برای این کار برنامه کوتاه مدتی نداریم ما در وهله نخست باید پایه مربیان خود را تقویت کنیم و در مرحله دوم  برای این کار ورود کنیم.

وی تاکید کرد: گسترش این رشته در شهرهای دیگر مستلزم این است که  مربیان بیشتری را تربیت کنیم و سپس وارد این کار شویم چراکه در حال حاضر این کار به دلیل کم توجهی به شهرهای جدید‌تر موجب دلسرد شدن این شهرها می‌شود.

 

رئیس کمیته استعدادیابی انجمن بیس‌بال و سافت‌بال در پاسخ به این سوال که اگر فردی از ابتدا بدون آشنایی قبلی قصد داشته باشد به این رشته ورود کند چه کاری باید انجام دهد؟ تاکید کرد: تلفن‌های انجمن روی سایت وجود دارد یا اینکه با مسئولین کمیته‌های استانشان هماهنگ شوند.

وی افزود: همچنین افراد علاقمند به حضور در این رشته می‌توانند با هماهنگی ادارات کل ورزش و جوانان شهرستان‌هایشان به این رشته ورود کنند یا اینکه با انجمن تماس بگیرند. 

دیدگاه ها

لطفا روسای کمیته ها و کارکنان انجمن معرفی شود
رای مثبت!
5591
(حذف)
طرح و تولید : ایران دروپال